single

Końcówka książki Enoli Holmes pozostawia miejsce na więcej przygód

Netflix właśnie porzucił swój najnowszy projekt z gwiazdą Stranger Things, Millie Bobby Brown, a fani mają już obsesję. Nowy film Browna, Enola Holmes, oparty jest na The Case of the Missing Marquess, pierwszej książce z serii Enola Holmes Mysteries Nancy Springer. A jeśli potrzebujesz odświeżenia na temat pierwszej książki Enoli Holmes kończącej się przed obejrzeniem filmu na Netflix, oto wszystko, co musisz wiedzieć. Spoilery do filmu Nancy Springer "The Case of the Missing Marquess" i "Enola Holmes" Netflix'a przed nami.

Ta nowa, inspirowana Bożym Narodzeniem romantyczna powieść wprowadzi cię w świątecznego ducha
Przez K.W. Colyard

W samą porę na Halloween jest sekwencja "Praktyczna magia".
Przez K.W. Colyard
Opublikowany po raz pierwszy w 2006 roku "The Case of the Missing Marquess" koncentruje się na Enoli, nastoletniej siostrze Sherlocka i Mycrofta, która pogrąża się w tajemnicy, gdy jej ukochana matka, Eudoria, znika w dniu jej 14. urodzin. Proszenie jej starszych braci o pomoc okazuje się być błędem. Nie martwią się oni o miejsce pobytu matki, a co gorsza, Mycroft chce odesłać chłopca Enolę do szkoły z internatem, żeby mogła się nauczyć, jak być prawdziwą damą. Kiedy jej starsi bracia okazują się nieprzydatni, Enola nie pozostaje jej nic innego, jak uciec, by podążać śladami okruchów chleba, które pozostawiła po sobie jej matka.

Podczas tropienia swojej matki, Enola znajduje się w innej tajemnicy. Młody wicehrabia Tewksbury, markiz Basilwether, został porwany, według licznych doniesień. Enola odkrywa, że chłopiec faktycznie uciekł z domu, ale jego niedoszli porywacze są na jego tropie. Nie ma innego wyjścia, jak tylko pomóc mu uniknąć schwytania, nawet gdy próbuje rozwikłać sprawę zniknięcia Eudorii. Choć rozwiązuje zagadkę tego, kto chce zabić wicehrabiego - czego nie zepsujemy wam tutaj - nie odnajdzie matki do czasu zakończenia sprawy zaginionej markizy.


Zamiast tego, młodsza siostra Sherlocka i Mycrofta rozpoczyna nowe podwójne życie z dala od wścibskich oczu swoich braci, stając się zarówno zakonnicą, która chodzi tylnymi alejkami East Endu, aby znaleźć ludzi potrzebujących pomocy, jak i Ivy Meshle, łagodnie usposobioną sekretarką. Osiedlając się w swojej nowej tożsamości, Enola nawiązuje kontakt z Eudorią, która wysyła jej zakodowaną wiadomość w ogłoszeniu w gazecie, mówiąc, że porzuciła swoje stare życie, by żyć na wrzosowiskach z Rumunami.

Jeśli zakończenie pierwszej książki Enola Holmesa nie zadowoli cię, nie martw się. Springer opublikowała pięć innych tajemnic w swojej serii książek dla dzieci, która w 2010 roku zakończyła się szóstym tytułem. Masz więc dużo do czytania po emisji filmu Netflix.