single

Nowa książka "Igrzyska śmierci"

Spoilery do nowej książki Hunger Games, The Ballad of Songbirds and Snakes, która odbywa się 64 lata przed tym, jak Katniss Everdeen po raz pierwszy wyrusza na arenę Głodowych Igrzysk. Prequel składa się prawie w całości z nowych postaci, z wyjątkiem młodego prezydenta Snowa i jego kuzyna Tigrisa, którzy pojawiają się w późniejszych książkach. A jedną z tych nowo wprowadzonych postaci jest Maude Ivory, która może być babcią Katniss - jeśli teorie fanów są poprawne.

Czytelnicy poznają Maude, kiedy młody Coriolanus Snow zostaje pokojowcem w Dystrykcie 12. Tam, Maude jest w zespole z niedawną zwyciężczynią Hunger Games Lucy Gray Baird. Istnieje kilka podobieństw między Maude, Katniss i ojcem Katniss, poza tym, że wszyscy oni mieszkali w Dystrykcie 12 . A gdy fani zaczęli kończyć książkę, wielu z nich przyjechało do Reddit, aby przedyskutować teorię, że Maude może być babcią Katniss'a.

Wśród głównych dowodów, na które wskazywali fani, jest to, że mają wspólny talent do śpiewania. Lucy Gray wspomniała w The Ballad of Songbirds and Snakes, że "jeden słuch [piosenki jest] wszystkim, czego potrzebuje moja kuzynka Maude Ivory". To dziecko nigdy nie zapomina niczego z melodią." Błyskaj do Mockjaya, kiedy Katniss mówi: "Mogę zapamiętać prawie wszystko, co ustawione na muzykę po rundzie lub dwóch."

Do tego dochodzi fakt, że ptaki Mockingjay tylko słuchają i odbierają piosenki od niektórych osób - Maude jest jedną z nich. Katniss mówi w pierwszej książce Hunger Games, że oni również uwielbiali słuchać jej ojca, który byłby synem Maude, jeśli teoria jest dokładna. "Mój ojciec szczególnie lubił kpić z drwinów. Kiedy chodziliśmy na polowanie, gwizdał lub śpiewał im skomplikowane piosenki, a po grzecznej przerwie zawsze śpiewały z powrotem. Nie każdy jest traktowany z takim szacunkiem", powiedziała.

Katniss zna też co najmniej dwie z tych samych piosenek, które zna Maude. "Wiszące drzewo" i "Głęboko na łące", obie, które Maude słyszy, jak śpiewa Lucy. Odkąd koniec prequelu ujawnił, że muzyka została zakazana w Dystrykcie 12, jedynym sposobem, w jaki tata Katniss'a znałby te piosenki, aby przekazać je Katniss'owi jest to, że jedna z oryginalnych piosenkarek potajemnie utrzymała tekst przy życiu. Kto zrobiłby to lepiej niż młoda Maude, która mogła zapamiętać całe piosenki po wysłuchaniu ich tylko raz?

Oprócz muzycznych podobieństw, Katniss i jej ojciec oboje wiedzieli również o tajnym jeziorze i domku w lesie, który Maude odwiedza w prequel, gdzie zbiera rośliny Katniss do jedzenia, roślina Katniss jest ostatecznie nazwana. Matematyka dodaje również, że Maude jest babcią Katniss'a. Prequel odbywa się około 48 lat przed narodzinami Katniss, a Maude miała wtedy osiem lub dziewięć lat, jak wynika z książki. Gdyby więc miała tatę Katniss'a w wieku od 18 do 28 lat, tata Katniss'a mógłby mieć własną córkę, gdy miałby od 28 do 38 lat.

Autorka Suzanne Collins nie wydała jeszcze oświadczenia na temat teorii - ale z tak mocnymi dowodami, coraz bardziej prawdopodobne jest, że czytelnicy spotkają się z bardzo utalentowaną babcią Katniss w Ballada Ptaków i Węży.