single

9 książek polecanych przez Meghan Markle

Pomimo zamknięcia w 2018 roku, strona lifestylowa Meghan Markle The Tig nadal jest źródłem wielu fascynacji fanów. Być może poprzednia aktorka pożegnała się z platformą lifestyle'ową, ale przy odrobinie pomocy internetowych archiwów mogliśmy dowiedzieć się o jej ulubionych przepisach, wskazówkach dotyczących stylu życia, a także o wpływowych osobach, które uwielbia śledzić. A teraz, dzięki The Tig, udało nam się odnaleźć 10 ulubionych książek Meghan Markle, które należy jak najszybciej dodać do listy czytelniczej.

Ku uciesze fanów, ostatnio pojawiło się kilka szeptów, że Meghan rozważa ponowne uruchomienie swojego ukochanego byłego bloga. Jak donosi Grazia, w 2019 roku, księżna faktycznie odnowił znak towarowy The Tig, wraz z jednym dla rodzicielskiego spin off, Tig Tots. Nic nie zostało potwierdzone, ale na szczęście, do tego czasu, mamy kilka naprawdę dobrych treści archiwalnych do wykopania, w tym jej zalecenia odczytu.

Od "badassowych" autobiografii i książek samopomocowych do dramatów z epoki i doskonałej, powolnej letniej fikcji - ta lista ma coś dla każdego. Więc mam zamiar zrobić jak księżna, usiąść na balkonie (lub w przednim pokoju) i przeczytać przez nawrotniki strony, że nie może dostać dość.

Kubuś puchatek
Jeden wzmianka w Meghan's "Badass" lista czytania jest The Tao z Puchatka, który ona wyjaśnia jest "aspekty taoizmu opowiedziany przez bohaterów Winnie Puchatek." Książka ta, napisana przez Benjamina Hoffa, jest światowym bestsellerem za jej zdolność do udostępniania starożytnej filozofii. Jak powiedziała Meghan w 2014 roku: "To znaczy, czy jest coraz lepiej?" Księżna nalegała również, aby książka była "czytana z prędkością" i zalecała jej "odświeżające spojrzenie na to, jak poruszać się w świecie".

"Mały książę" Antoine'a de Saint-Exupéry'ego
Meghan napisała, że od dawna miała "obsesję na punkcie tej książki", gdy dodała ją do swojej jesiennej listy czytelniczej w 2015 roku. Opublikowana po raz pierwszy w 1943 r. książka The Little Prince opowiada pozornie prostą historię młodego księcia, który odwiedza różne planety w kosmosie, w tym Ziemię, ale zawiera również lekcje życia, od nie osądzania innych do cenienia związków.

"The Paying Guests" autorstwa Sarah Waters
Masz ochotę na powieść z epoki, żeby zobaczyć cię w zamknięciu? Płacący Goście autorstwa Sary Walters rozgrywa się w 1922 roku tuż po I wojnie światowej. Jak napisała Meghan za pośrednictwem The Tig, "historia zaczyna się od matki i córki, które muszą przyjąć małżeństwo jako swoich "płacących gości" (lokatorów), wiele do chagrin wcześniej dobrze zrobione (ale już nie) matka-córka para". Meghan poleca to kochankom z Downton Abbey i choć może "trochę się spóźnić", czytelnicy zostaną przyjęci przez "przewracający się na stronie thriller kryminalny i wciągającą historię miłosną".


 "How to be Parisian Wherever You Are"
Meghan może być pochwalona za jej prosty, elegancki styl, ale okazuje się, że księżna zazdrości także paryskiemu opatrunkowi, jak reszta z nas. "Są tak dobrze ułożone, że nie wyglądają, jakby w ogóle próbowały", napisała w The Tig. Aby pomóc czytelnikom zrealizować ich paryskie marzenia, Markle poleciła "Jak być Paryżanką gdziekolwiek jesteś" Anne Berest, Audrey Diwan, Caroline de Maigret i Sophie Mas.

"The Motivation Manifestation" Brendona Burcharda
Z wyglądu jej listy czytelniczej, Meghan Markle przeszła fazę książki samopomocy. W szczególności poleca ona Manifestację Motywacji każdemu, kto "irytuje się twoimi wątpliwościami i rozpraszaniem uwagi" i "hałasem, który powstrzymuje cię przed osiągnięciem twojego potencjału". Najwyraźniej nawet Markle doświadcza zwątpienia w siebie, podobnie jak reszta z nas. "Ta książka jest koniecznością, aby obudzić swój wewnętrzny badass i być najlepszą wersją siebie", dodała.

Karen Joy Fowler "We Are Alltely Beside Ourselves"
Recenzja Meghan o tej książce przyszła z ostrzeżeniem o spoilerze: "Wstrzymaj się od przeczytania czegokolwiek o tej książce zanim zaczniesz," nalegała, "chyba, że chcesz, aby główny punkt fabularny został zepsuty dla ciebie..." Zanotowano. W tej fikcji Karen Joy Fowler opowiada o Rosemary, jej zaginionym rodzeństwie i reszcie rodziny, a według Markle'a książka jest myląca, dopóki "wszystko nie ma sensu".

"Nie jesteśmy sobą" Matthew Thomasa
Ta powieść pojawiła się na liście czytelniczej Markle's Fall, ale myślę, że będzie też świetnym miejscem do zamykania stron. Według The Tig, We Are Not Ourselves to "oszałamiający portret wielopokoleniowej irlandzkiej rodziny w Nowym Jorku", napisany przez autora Matthew Thomasa. Markle jest szczególnie związany z "opowieścią o chorobie i tym, jak pogarszanie się stanu czyjegoś umysłu i ciała wpływa na każdy aspekt jednostki rodzinnej".

"All the Light We Cannot See" Anthony'ego Doerra
Napisana przez Anthony'ego Doerra, All the Light We Cannot See (Całe Światło, którego nie widzimy) jest bardzo chwalona - "Jeśli przeczytasz dowolną liczbę list "Best Books of 2014", znajdziesz na nich wszystkich genialną powieść Anthony'ego Doerra - tak, na wszystkich" - napisała Markle na swojej jesiennej liście czytelniczej. Powieść opowiada historie dwóch różnych osób w różnych rozdziałach - ślepej Francuzki i młodego niemieckiego geniusza osadzonych w czasie II wojny światowej. "Ta pociągnie za sznurki serca", napisała.

"Cztery umowy" autorstwa Don Miguela Ruiza
Cztery umowy to bardziej osobista rekomendacja Meghan Markle. W "The Tig" wyjaśniła, że jej matka dała jej kopię tej książki, gdy miała 13 lat. Klasyk Don Miguela Ruiza jest opisany jako praktyczny przewodnik po wolności osobistej. Jak wyjaśniła Meghan, dostarcza "najprostszych sposobów na uproszczenie twojego życia".