single

8 Sposobów wsparcia Twojej lokalnej księgarni podczas kwarantanny

Jako część USA egzekwować państwowe blokady, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się nowego coronavirusu, ludzie zaczęli się zastanawiać, jak mogą wspierać lokalne firmy, które mogą być zagrożone przez nagły brak ruchu pieszego. A jeden rodzaj działalności, który jest bardzo prawdopodobne, że będzie zagrożony? Indie księgarnie.

W ostatnich latach perspektywy dla lokalnych księgarń indie rosną, po pewnym czasie spadku. To sprawia, że groźba poddania ich działalności kwarantannie jest jeszcze bardziej podstępna dla zapalonych czytelników i samych księgarzy. Po prawie całkowitym wyeliminowaniu przez księgarnie sieciowe, takie jak Barnes & Noble and Borders, a następnie ponownie przez prymat księgarski Amazon, już w 2019 roku niezależne księgarnie odzyskały w końcu trochę skóry w grze. Teraz, ten powrót może zostać przedwcześnie zakończony przez nadchodzącą pandemię koronaawirusa.

Na szczęście istnieją sposoby wspierania lokalnych księgarni, nawet jeśli władze lokalne rozprawiły się z nieistotnymi firmami lub praktykują dystans społeczny. Przewijaj dalej, aby dowiedzieć się, jak możesz wesprzeć lokalną księgarnię podczas kwarantanny. Od zamówienia wstępnego do rozpoczęcia wakacyjnych zakupów.

Znajdź swoją lokalną księgarnię
Jeśli to czytasz i myślisz, to nawet nie wiem, czy w pobliżu jest niezależna księgarnia, nie martw się! Społeczność niezależnych księgarni American Booksellers Association, Indie Bound, ma narzędzie, które pomoże Ci znaleźć lokalnych sprzedawców książek znajdujących się w odległości 10-400 mil od Twojego domu. Wystarczy wpisać swój kod pocztowy, aby mieć do dyspozycji nazwiska, adresy fizyczne i strony internetowe.

Sklep internetowy, gdy tylko jest to możliwe
Wiele księgarń indie posiada strony internetowe, które pozwalają na dokonywanie zakupów online, co może być najbezpieczniejszą opcją podczas wybuchu nowego wirusa coronavirus. Jeśli martwisz się o potencjalnie długi czas dostawy, sprawdź strony My Must Reads i Kobo, które oferują opcje zakupu eBooków, które liczą się jako sprzedaż dla Twojej lokalnej księgarni.


Zamówienie telefoniczne
Jeśli Twoja lokalna księgarnia nie ma żadnych możliwości robienia zakupów przez Internet, spróbuj zadzwonić do niej, aby upewnić się, że nadal jest otwarta dla biznesu - ponieważ niektóre sklepy mogą być zamknięte ze względu na ograniczenia państwowe lub chorobę pracowników - i że są w stanie przyjmować zamówienia przez telefon.

Zakup eAudiobooków online
Książki cyfrowe i audiobooki nie wymagają żadnego kontaktu z człowiekiem, więc nikt nie ryzykuje przejścia lub zachorowania na jakąkolwiek chorobę. Libro.fm pozwala na powiązanie zakupów eAudiobook z lokalną księgarnią indie, co oznacza, że wspierasz lokalny biznes, nawet jeśli jest on zamknięty ze względu na kwarantannę. A ponieważ twoje zakupy na Libro.fm są twoje na zawsze, będziesz mógł kontynuować słuchanie, kiedy życie wróci do normy.

Zamówienie wstępne
Wstępne zamówienie książki jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla autora, którego kochasz. Może pomóc im w negocjowaniu większych i lepszych ofert na przyszłe książki, a także pozwala księgarniom na zamawianie większej ilości egzemplarzy tytułów na zamówienie. Wstępne zamówienie pomaga również Twojej lokalnej księgarni niezależnej, dając jej wcześniejszą cenę okładki książki, co może pomóc utrzymać się na powierzchni w trudnych czasach.


Więcej niż książki
Księgarnie nie tylko sprzedają książki. Sprzedają również koszulki, torby na książki, zakładki do książek, kubki do kawy, magnesy, czasopisma, skarpetki... Niech pan to nazwie. Niezależnie od tego, ile książek zamierzasz kupić, możesz i powinieneś zamówić pozycje pozaksięgowe w swojej lokalnej księgarni indie.

Pamiętaj, aby pytać o karty podarunkowe
Karty upominkowe to świetny sposób na opłacenie z góry przyszłych wyjazdów na zakupy. Kupiłeś sobie prezent w postaci przyszłych książek i przekazałeś pieniądze do swojej przyjaznej, lokalnej księgarni. To jest wygrana dla obu stron.

Kupuj z wyprzedzeniem swoje prezenty wakacyjne
Mówiąc o kupowaniu prezentów dla siebie, pamiętaj o kupowaniu prezentów również dla innych osób. Książki robią wielkim prezentom, ale jeżeli ty no jesteś pewny jaki rodzaje książki twój bliscy lubią, rozważa dostawać one tote bag, niektóre zabawnych książkowych skarpety, lub prezentową kartę. To świetny sposób na zrobienie wakacyjnych zakupów z wyprzedzeniem i utrzymanie niezależnej księgarni w pobliżu podczas kwarantanny.