single

Czy pranie tapicerki meblowej ekstraktorem jest skuteczne?

Współcześnie działające firmy sprzątające oferują swoim klientom fachowe pranie mebli tapicerowanych realizowane metodą ekstrakcyjną z dojazdem do wskazanej lokalizacji. Oznacza to, że osoba zainteresowana usługą nie musi martwić się kosztownym oraz problematycznym przewozem mebli wielkogabarytowych.

Dodatkowo większość firm oferuje bardzo elastyczne terminy, które dodatkowo zachęcają swoich klientów do skorzystania z oferty. Świadomość potrzeb jest w biznesie bardzo ważna. Dlatego możesz zamówić realizację usługi na godziny popołudniowe lub nawet wieczorne. Istnieje również możliwość umówienia się na weekend. Dzięki temu możesz doprowadzić swoje meble tapicerowane do czystości w sposób całkowicie bezpieczny oraz skuteczny.

Z usługi coraz chętniej korzystają zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne. Wynika to z faktu, że samodzielne pranie tapicerki meblowej jest bardzo trudne. Fachowcy są w stanie przeprowadzić tę usługę znacznie sprawniej oraz skuteczniej. Koszt, jaki wiąże się z takim czyszczeniem, również jest stosunkowo niewielki.

Jak znaleźć firmę, która wykona taką usługę?

Skorzystaj z możliwości jakie daje internet. Skup się na wyszukiwaniu według miejsca zamieszkania. Jeśli na przykład mieszkasz w warszawskiej dzielnicy Ursus, szukaj z wykorzystaniem wyrazów: pranie tapicerki ursus. Analogicznie postępuj w przypadku innych dzielnic lub miejscowości.

Jak wygląda fachowe pranie mebli tapicerowanych realizowane metodą ekstrakcyjną?

Metoda ekstrakcyjna to połączenie wiedzy specjalisty oraz nowoczesnego sprzętu. Podczas realizacji bardzo istotne jest doświadczenie, które specjaliści nabywają podczas wcześniejszych zleceń. Jest ono konieczne, ponieważ kluczowym momentem całego prania jest początkowa faza analizy materiału. To w tym momencie dobiera się detergenty, które mogą zostać wykorzystane podczas całego procesu.

Po tym, jak pracownik dobierze już wszystkie środki czystości, które będzie wykorzystywał, musi on zadbać o przestrzeń do pracy. W tym celu zabezpiecza podłogę oraz ściany. Nie może on dopuścić do tego, aby jakiś element pomieszczenia został przez przypadek uszkodzony podczas czyszczenia mebli tapicerowanych.

Kolejnym krokiem jest dokładne odkurzanie, które jest bardzo istotne. Często nie doceniamy tej czynności. Ma ona ogromne znaczenie, biorąc pod uwagę to, jak przekłada się na żywotność całej tapicerki. Materiały przecierają się znacznie szybciej, jeżeli pomiędzy ich włóknami znajdują się okruszki, piasek lub włosy. Regularne odkurzanie pozwala usunąć tego typu zabrudzenia, co chroni tkaninę przed nadmiernym przecieraniem.

Później przychodzi kolej na odplamianie, jeżeli na powierzchni tkaniny widnieją jakieś uporczywe plamy, to pracownik rozprowadzi po ich powierzchni odplamiacz. Pozwoli on na wyeliminowanie większości przebarwień.

Zasadnicze pranie mebli tapicerowanych polega na zastosowaniu urządzeń piorących, które pomagają rozprowadzić wcześniej wybrany detergent po całej powierzchni tkaniny oraz wprowadzić go pomiędzy włókna. Środki piorące rozpuszczają brud i ułatwiają jego wybawienie. Następnie całość, czyli zanieczyszczeni, mydliny oraz wilgoć zostają odessane przy pomocy specjalistycznych ekstraktorów ciśnieniowych.

Fachowe czyszczenie tapicerki meblowej

Po zakończonym procesie tkanina jest lekko wilgotna. Wiąże się to z tym, że metoda ekstrakcyjna jest sposobem prania na mokro. Czas schnięcia zależy do wielu zmiennych, takich jak temperatura panująca w pomieszczeniu, przewiew oraz rodzaj materiału. Jeżeli zależy Ci na tym, aby maksymalnie skrócić czas schnięcia, możesz zamówić usługę w okresie wiosenno-letnim.

Dodatkowo możesz podkręcić grzejniki oraz otworzyć okna. Będzie to miało pozytywny wpływ na proces schnięcia. Mimo wszystko warto uwzględnić, że tkanina będzie wilgotna i dobrać termin realizacji usługi w taki sposób, aby nie stanowił to problemu.

Zalecana częstotliwość zamawiania usługi wynosi jeden raz w ciągu roku. To wystarczająco często, aby utrzymać wszystkie pozytywne efektu usługi. Coroczne pranie pozwala przedłużyć długotrwałą ochronę, zwalczyć brud, który gromadzi się w głębokich warstwach oraz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Możesz oczywiście zdecydować się na usługę częściej, jeżeli czujesz, że jest taka konieczność. W takiej sytuacji zwiększ częstotliwość do dwóch realizacji w ciągu jednego roku.

Artykuł partnera