single

Jakie modele plecaków najchętniej wybierają chłopcy?

Dzieci w wieku szkolnym, zwłaszcza chłopcy, to prawdziwe wulkany energii. Okres szkolny to bardzo intensywny czas, w którym dzieci poznają swoich rówieśników, zawiązują przyjaźnie, a także uczą się przebywać w społeczeństwie. Ich żywe zachowanie w szkole jest jak najbardziej prawidłowe, więc rodzice powinni dostosować ich szkolne wyposażenie do temperamentu i szybkości zmian, jakie mają miejsce z dnia na dzień w szkole. W tym celu warto zadbać o plecak dla chłopca, który swoją wytrzymałością i ergonomicznym kształtem będzie nadążał za energicznym dzieckiem.

Ostateczny wybór modelu plecaka na ogół pozostaje w rękach dziecka. Rodzice powinni jednak podpowiedzieć mu i zaprezentować kilka modeli, które nadają się do codziennego użytkowania przez młode osoby. Z punktu widzenia dorosłych dobry plecak powinien być odpowiednich rozmiarów, mieć usztywniony tył na styku z plecami i ogólnie być bezpieczny dla zdrowia i postawy dziecka. Chłopców jednak interesuje przede wszystkim ich wygląd - ich plecak ma być modny, posiadać dużo różnych przegródek i być wygodny podczas częstego otwierania i zamykania.

Plecak dla chłopca - czym się charakteryzuje?

Chłopięce modele charakteryzują się przede wszystkim kolorystyką oraz motywem dekoracyjnym. Podczas gdy dziewczęce plecaki są na ogół różowe z namalowanymi księżniczkami z bajek czy innymi motywami, tak plecak dla chłopca występuje najczęściej w kolorach ciemnych - czarny, szary, granatowy, zielony lub czerwony. Dodatkowo grafika znajdująca się na materiale jest typowo chłopięca. Są ta samochody, piłka nożna lub inne sporty, wzorzysta krata czy napisy. Print i nadruk to dla dziecka jeden z najważniejszych czynników, jakimi kieruje się podczas wyboru plecaka. Modna wśród najmłodszych uczniów bajka to absolutna konieczność, aby móc wpasować się w otoczenie i cieszyć się modnym plecakiem.

Plecak dla chłopca to również ciekawe zawieszki i breloki dołączone w komplecie. Kolorowe postacie bajkowe lub ciekawe kształty nie tylko przyciągają wzrok, ale również ułatwiają odnajdywanie zamka i zamykanie oraz otwieranie plecaka.

Szerokie wzornictwo pozwala chłopcom wybrać swój wymarzony model plecaka. Dzięki temu dziecko chętnie chodzi do szkoły i wie, że jego plecak spodoba się również jego rówieśnikom. Dobrze wybrany plecak dla chłopca spełni swoją funkcję nie tylko do szkoły, ale także na wycieczki, treningi pozaszkolne czy wyjścia do przyjaciół.

Plecak dla chłopca

Jak wybrać trwały model?

Poza tym, że plecak dla chłopca musi mieć ciekawy design i być atrakcyjny wizualnie, to najważniejsze jednak jest, aby był również trwały i odporny na intensywne użytkowanie. Chłopcy w wieku szkolnym są bardzo energiczni i normalnym jest, że ważniejsze dla nich jest, aby szybko pograć z kolegami w piłkę, niż należycie odłożyć plecak, aby się nie zniszczył. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać model o wysokiej wytrzymałości. Na co zatem zwracać uwagę?

Przede wszystkim na materiał, z jakiego jest wykonany. Powinien być wysokiej jakości, odporny na przetarcia, a także nieprzepuszczalny płynów. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, żeby można było go wygodnie czyścić lub prać w pralce. Słabej jakości plecaki szybko podrą się na skutek rzucania plecaka lub nadmiernego kontaktu z wilgocią, np. deszczem lub rozlanym napojem.

Wytrzymały materiał pozwala także na udźwig odpowiedniego ciężaru. Książki i przybory szkolne, a także szereg innych przedmiotów noszonych przez chłopców do szkoły wpływają na wagę całego plecaka. Dobry plecak dla chłopca powinien być solidnie zszyty, aby regulowane szelki nie uległy oberwaniu, przez co plecak może okazać się nieużyteczny.

Wysoce ważne są też usztywniane plecy. Sztywny tył plecaka zapewnia wygodę podczas noszenia wyposażenia, gwarantuje odpowiednią podporę dla kręgosłupa i wymaga na dziecku prawidłową postawę. Wzmocniony tył zapobiega również przetarciom i innym uszkodzeniom mechanicznym.

Jakie plecaki podobają się chłopcom?

Wymarzony plecak dla chłopca to przede wszystkim model dopasowany do jego wieku i charakteru. Dla najmłodszych najczęściej wybiera się plecaki z bajkowymi postaciami, z kolei starszaki decydują się na plecaki bardziej stonowane, z młodzieżowym wzorem lub printem. Bez wątpienia uwagę przyciągają modele z dużą ilością przegródek, w których można przechowywać swoje skarby. Dodatkowo uznanie zyskują kolorowe zawieszki i breloki czy paski z klamrami. Chłopcy często decydują się także na plecaki, które posiadają dedykowane do nich wyposażenie o takim samym motywie, tzn. piórniki czy worki na strój sportowy.