single

7 Książek, które sprawiają, że przerwa na Boże Narodzenie jest idealna do czytania


Polecamy: Książki kryminalne - księgarnia Vivelo.pl


Boże Narodzenie idzie w naszym kierunku. Jest to czas wypełniony wesołością, czasem rodzinnym i prezentami, ale gdy już wszystkie krakersy zostaną pociągnięte, wszystkie miny ciasta zjedzone, a wszystkie kłótnie są skończone i gotowe, może znajdziesz się z dużą ilością dodatkowego czasu na rękach. Jest to doskonała okazja, aby utknąć w niektórych książkach na okres świąteczny - szczególnie między tym dodatkowym spokojnym okresem między dniem boksu a sylwestrem, kiedy wszyscy zapominają, jaki jest dzień tygodnia.

 

W tym roku ukazało się kilka naprawdę niesamowitych książek, w tym wspólne książki laureatów Nagrody Bookera Bernardine Evaristo, pierwszej czarnej kobiety, która zdobyła tę nagrodę, oraz Margaret Atwood. W 2019 roku Malorie Blackman i Philip Pullman dołączyli do swoich kultowych dziecięcych sag fikcyjnych, a ponadto pojawiło się kilku wspaniałych, przełomowych autorów, jak Candice Carty Williams ze swoją pierwszą powieścią Queenie.

Więc niezależnie od tego, czy znudziły ci się pieczenie indyka i szukasz nowej książki kucharskiej, czy też potrzebujesz thrillera kryminalnego, który utrzyma cię na nogach, czy po prostu chcesz zgubić się w magicznym świecie, oto lista książek, w które możesz się zagubić w okresie świątecznym:

1
Nikt nie jest za mały, żeby zrobić różnicę - Greta Thunberg

Dlaczego nie wykorzystać czasu w okresie Świąt Bożego Narodzenia do zastanowienia się nad tym, jak uratować planetę? Ta książka od młodej działaczki na rzecz klimatu Grety Thunberg pomoże Ci to zrobić. Gromadzi ona przemówienia Thunberga w jednym tomie, a teraz dostępna jest jej ilustrowana wersja w sam raz na Boże Narodzenie.


2
Księga Pyłu: Tajna Wspólnota Narodów - Philip Pullman

Z jego Ciemnych Materiałów, które w niedzielę w nocy na Beeb, dlaczego nie zanurkować z powrotem do wszechświata Philipa Pullmana? Trylogia "Księga Pyłu" odbywa się przed, w trakcie i po oryginalnej trylogii. W drugiej książce, Lyra jest teraz 20-letnią studentką, która wyrusza na kolejne przygody.

3
Amerykańskie małżeństwo - Tayari Jones

Zwycięzca 2019 Women's Prize for Fiction, a Oprah's Book Club pick, An American Marriage śledzi wpływ poronienia sprawiedliwości na związek po tym, jak mężczyzna kończy idzie do więzienia na 12 lat za przestępstwo, którego nie popełnił.

4
Dishoom - Kavi Thakrar, Naved Nasir, i Shamil Thakrar

Jeśli kiedykolwiek byłeś w pobliżu restauracji Dishoom w Londynie, najprawdopodobniej zobaczysz długą kolejkę biczowania za rogiem, co zrozumiałe, ponieważ ich autentyczna irańsko-indyjska kuchnia jest naprawdę pyszna. Teraz można ominąć kolejkę i ugotować burzę w domu z nadmiaru przepisów Dishoom 100 do wyboru.


5
Moja siostra, Seryjny Morderca - Oyinkan Braithwaite

Wklej nos do listy Sunday Times Bestseller najbardziej zabawne fikcji kryminalnej. Jak sama nazwa wskazuje, jedna kobieta dowiaduje się, że jej siostra faktycznie zabija swoich chłopaków i jest na jej następnej ofierze. Ale czy ona powie policji? A może na pierwszym miejscu postawi rodzinę?

6
Zwyczajni ludzie - Diana Evans

Set w Londynie, Zwykłych ludzi śledzi życie dwóch par, jak poruszać się rodzicielstwo, seks i żal, przyjaźń i starzenia się.

7
Karmić swoją duszę - wagamama

Kto nie kocha bezczelnego Wagamama? Dlaczego więc nie wypróbować przepisów dla siebie w zaciszu własnego domu? Dowiedz się, jak stworzyć swój własny domowy makaron ramenowy, kimchee, sosy, zapasy i wiele innych.