single

Fani Harry'ego Pottera mogą teraz brać udział w zajęciach Hogwartu podczas kwarantanny.


Jeśli kiedykolwiek był czas, że świat potrzebował odrobiny magii w swoim życiu, to podczas globalnej pandemii. Na szczęście teraz pojawiło się kilka różnych stron internetowych Harry'ego Pottera, aby pomóc fanom w kwarantannie, przynosząc magię Hogwartu bezpośrednio do ich domów w tych odległych od siebie czasach społecznych. Zapomnij o czekaniu na ten list Hogwartu, który wydaje się nigdy nie nadejść - wstęp jest otwarty dla wszystkich czarodziejów i mugołów, oferując doskonały sposób na oderwanie się od pandemii, która ma miejsce w świecie zewnętrznym.

W środę, 1 kwietnia, J.K. Rowling uruchomił nową stronę Harry Potter at Home, która jest przeznaczona dla małych dzieci i rodziców, którzy szukają magicznego rozwiązania dla swojej kwarantanny nudy. "Rodzice, nauczyciele i opiekunowie pracujący nad tym, aby dzieci były rozbawione i zainteresowane, podczas gdy my jesteśmy w zamknięciu, mogą potrzebować trochę magii, więc jestem zachwycony, aby uruchomić HarryPotterAtHome.com," Rowling tweetował w środę, 1 kwietnia.

Strona zawiera przewodniki do nauki i czytania, które można wykorzystać w serii Harry'ego Pottera, a także szeroki wachlarz działań, w tym "zgrabne, magiczne filmy wideo o sztuce rzemieślniczej (naucz swoich przyjaciół, jak narysować Nifflera!), zabawne artykuły, quizy, łamigłówki i wiele innych dla początkujących czytelników". Poza zajęciami na stronie, Rowling połączył siły z Audible, aby udostępnić audiobooki Harry'ego Pottera i Philosopher's Stone'a za darmo na ograniczony czas.

Dla starszych dzieci jest Hogwart Is Here, rodzaj portalu społecznościowego, który daje odwiedzającym możliwość zapisania się do wirtualnej wersji Szkoły Czarów i Czarodziejstwa Hogwartów. Zgadza się, w rzeczywistości można uczęszczać na zajęcia w Hogwarcie, gdy jest się w środku. Ten zbudowany przez fanów serwis istnieje od 2014 roku, ale szczerze mówiąc, nie ma lepszego czasu na zapoznanie się ze wszystkim, co ma do zaoferowania doświadczenie online. Istnieje siedem różnych klas, do których fani mogą się zapisać, w tym Astronomia, Uroki, Herbologia, Historia Magii, Eliksiry, Transfiguracja i Obrona przed Mrocznymi Sztukami.

Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać dom, w którym chciałbyś zostać umieszczony - niestety, będziesz musiał skierować swoją wewnętrzną czapkę sortującą - i możesz rozpocząć pracę w ramach siedmioletniego programu nauczania. Ponieważ, tak, tak jak w przypadku każdej prawdziwej klasy, dostępne będą zadania, quizy, testy i wiele innych, które mogą zaowocować zdobyciem punktów House'a i przybliżyć Cię o jeden krok do przybycia Head Boya lub Girl. Ale nawet jeśli nie jesteś mólkiem książkowym jak Hermiona, możesz zignorować aspekt klasowy i po prostu dołączyć do różnych grup, aby zagrać w Quidditcha, odwiedzić Hogsmeade lub po prostu spędzić czas w świetlicy House'a.

Być może nie istnieje zaklęcie, które może całkowicie zakazać wybuchu koronawirusa, ale te strony internetowe mogą służyć jako zdrowa i bardzo potrzebna ucieczka od świata zewnętrznego - przynajmniej na chwilę - i przypominać nam, że "szczęście można znaleźć nawet w najciemniejszych czasach, jeśli tylko pamięta się o włączeniu światła".