single

To narzędzie powie ci, ile książek mogłeś przeczytać w czasie, który spędziłeś na portalach społecznościowych.

W ciągu ostatnich kilku lat stałem się wielkim zwolennikiem przerw w mediach społecznościowych.. Ale jest niezaprzeczalnie ciemna strona mediów społecznościowych i kiedy przechodziłam przez rok w ciągłym codziennym niepokoju, postanowiłam zrobić krok do tyłu z mediów społecznościowych. Ta przestrzeń nie tylko pomogła mi w pracy nad zdrowiem psychicznym, ale także, co zaskakujące, oderwanie się od mediów społecznościowych uczyniło mnie lepszym czytelnikiem. Jest ku temu kilka powodów, w tym rozpoczęcie świadomej praktyki medytacyjnej, ale największy powód był prosty: czas. A teraz Kalkulator Omni udowadnia, jak bardzo internet może wysysać nasze cenne godziny - szczególnie jeśli chodzi o czytanie.

Kalkulator Omni został zaprojektowany przez Mateusza Muchę, socjologa, który chciał zaproponować prosty sposób na rozwiązanie kilku codziennych problemów matematycznych - ile cegieł potrzebujesz, aby zbudować swoje patio, czy twój genialny biznesplan jest rzeczywiście wykonalny i oczywiście ile czasu marnujesz na media społecznościowe.

Oto jak działa kalkulator: Podajesz liczbę wizyt w mediach społecznościowych, które wykonujesz w ciągu dnia oraz średni czas trwania każdej wizyty. Następnie kalkulator informuje, ile czasu spędzasz w mediach społecznościowych łącznie, a następnie przekłada te godziny na wszystkie inne czynności, które mógłbyś wykonywać zamiast tego - ile sezonów znajomych mógłbyś oglądać, ile energii mógłbyś spalić podczas treningu, lub ile książek mógłbyś przeczytać. A te liczby są naprawdę szokujące.

Oto przykład: Powiedzmy, że odwiedzasz media społecznościowe raz na godzinę, za każdym razem na 10 minut. Według kalkulatora Omni, to jest 2,67 godziny dziennie spędzone na portalach społecznościowych. Kalkulator pobiera następnie średnią liczbę stron książki (240), średnią liczbę słów na stronie (250) i prędkość czytania 200 słów na minutę - wszystko to jest całkowicie konfigurowalne, więc możesz zmienić liczbę stron i dostosować prędkość czytania - i stwierdza, że gdybyś zamiast tego spędził te 2,76 godziny dziennie na czytaniu, byłbyś w stanie rozbić 195 książek rocznie. Tak, to jest Twój ząbkowany stos TBR, który daje Ci teraz boczne oko.

Aplikacja zawiera również kilka bezczelnych obliczeń - z 2,67 darmowych godzin dziennie można najwyraźniej również słuchać "Despacito" 42 razy dziennie, i ponownie oglądać wszystkie 10 sezonów Friends whopping 11 razy w roku - ale dla czytelników, obliczenia książki może czuć się szczególnie cholernie. Nawet niewielka zmiana codziennych nawyków w mediach społecznościowych - sprawdzanie ich co godzinę, ale tylko przez pięć minut zamiast np. 10 - robi ogromną różnicę w liczbach: Przegapiłbyś tylko 97 książek zamiast 195.

Łatwiej powiedzieć niż zrobić, że mniej czasu spędza się w mediach społecznościowych, ale są proste sposoby na zmniejszenie zużycia. Wyłączam powiadomienia w trybie push, aby nie być przyciąganym do mojego telefonu za każdym razem, gdy się zapala, i wyłączam telefon co najmniej dwie godziny przed snem. Nie dostałem się jeszcze do 195 książek rocznie (kanał YouTube Bon Appetit nadal istnieje), ale zauważyłem ogromną zmianę w tym, jak bardzo lubię czytać, co po prostu sprawia, że chcę czytać więcej.

Jeśli zawsze chciałbyś mieć więcej czasu na czytanie, spójrz na swój własny czas spędzony w mediach społecznościowych i postanów poświęcić półkom z książkami tyle uwagi, na ile zasługują.